Lignosülfonatlar

Üretim

Sorularınızı Birlikte Cevaplayalım

Kaliteli hizmet odaklı, müşteri memnuniyetinin bilincinde uzman kadromuz ve her geçen gün büyüyen araç filomuz ile sizlere maksimum verimliliği taahhüt etmektedir.

530 974 58 14

Lignosülfonatlar

Sodyum Lignosülfonatlar, sülfit odun hamuru üretiminden elde edilen bir yan üründür. Lignosülfonatlar çeşitli uygulamalar için kullanılabilir: Lignosülfonatların en büyük kullanımı, betonun akma kabiliyetini korurken daha az su ile beton yapılmasına izin verdikleri beton üretiminde plastikleştiricilerdir. Lignosülfonatlar, çimento değirmeninde öğütme yardımcıları ve ham karışım bulamaç çözücü olarak hareket ettikleri çimento üretimi sırasında da kullanılır. Lignosülfonatlar ayrıca sıvanın akması ve iki kağıt yaprağı arasındaki tabakanın oluşturulması için gereken su miktarının azaltılması amacıyla alçıpan üretiminde de kullanılır. Su içeriğindeki azalma, daha düşük fırın sıcaklıklarının alçı levhayı kurutmasını sağlayarak enerji tasarrufu sağlar.

Lignosülfonatların mineral bulamaçlarının viskozitesini azaltma yeteneği, quebracho'dan tanik asitlerin yerini aldığı petrol sondaj çamurunda avantaj sağlamak için kullanılır.

Lignosülfonatlar pestisitleri, boyaları, karbon siyahını ve diğer çözünmeyen katı ve sıvıları suya dağıtmak için kullanılır. Deri tabaklamada kullanılırlar. Asfaltsız yollarda tozu bastırmak için de kullanılırlar.